شیوه صحیح شستشوی فرش دستبافت کاشمر

فرش دستبافت کاشمر به‌دلیل مرغوبیت در بافت و طرح و نقشه زیبا، از فرش‌های معروف ایرانی است که در داخل کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کشورهای دیگر هم صادر می‌شود. برای حفظ کیفیت فرش کاشمر لازم است با شیوه صحیح شستشوی فرش دستبافت کاشمر آشنا شویم. پس خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

لکه‌برداری از فرش دستبافت کاشمر

ریختن خوراکی و نوشیدنی روی فرش لکه‌هایی را روی آن ایجاد می‌کند که باید به دقت تمیز شوند. کسانی که فرزند خردسال دارند به‌خوبی می‌دانند احتمال اینکه فرش با شیر، خوراکی، بستنی یا چسب، رنگ گواش یا نظایر آن کثیف شود، چقدر زیاد است.

اگر برای شستشو، بلافاصله بعد از خیس کردن فرش، از شوینده استفاده شود، احتمال اینکه بعد از شستشو متوجه شوید که لکه‌ها هنوز هم روی فرش باقی ماندند زیاد است. به همین دلیل توصیه می‌شود برای هر لکه از حلال مناسب استفاده کنید تا لکه به خوبی پاک شود، سپس از شوینده برای تمیز کردن و شستشوی فرش استفاده کنید.

البته در انتخاب حلال مناسب برای لکه‌برداری از فرش دستبافت کاشمر هم باید دقت زیادی به خرج دهید، زیرا اگر از مواد اسیدی استفاده کنید، کیفیت الیاف فرش کم می‌شود.

انتخاب شوینده مناسب

شوینده‌ای که برای شستن فرش دستبافت مورد استفاده قرار می‌گیرد باید با الیاف آن سازگاری داشته باشد تا رنگ آن‌ها را تغییر ندهد. شستشوی فرش دستبافت کاشمر باید با استفاده از شویندهای مخصوص که پاک‌کنندگی قوی دارند انجام شود تا بتواند تمام لکه‌ها را به‌خوبی تمیز کند.

همچنین شوینده باید فاقد مواد سفید کننده باشد تا رنگ الیاف فرش را از بین نبرد و از قیمت و ارزش فرش دستبافت کاشمر کاسته نشود.

آبگیری و خشک کردن سریع فرش دستبافت کاشمر

برای شستشوی فرش دستبافت کاشمر لازم است بعد از استفاده از شوینده و آبکشی فرش، به سرعت کارهای آبگیری و خشک کردن فرش انجام شود. زیرا خیس ماندن الیاف فرش باعث می‌شود قسمت‌های روشن فرش با قسمت‌های تیره ترکیب شود و طرح و نقشه فرش خراب شود.

در قالیشویی با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و تخصصی، کارهای آبگیری و خشک کردن فرش با سرعت انجام می‌شود تا از خراب شدن فرش جلوگیری شود.

اما اگر در خانه بخواهید کارهای شستشوی فرش دستبافت کاشمر را انجام دهید، نمی‌توانید فرش را به سرعت آبگیری و خشک کنید. پس باید منتظر ترکیب شدن رنگ الیاف فرش و خراب شدن فرش باشید.

شستشوی فرش دستبافت کاشمر در کرج - قالیشویی چهلسی

آیا نور مستقیم خورشید عامل خراب شدن رنگ الیاف فرش است؟

نحوه خشک کردن فرش بعد از شستشو عامل بسیار مهمی در حفظ کیفیت آن است. اگر بعد از شستشو فرش در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد، تغییر رنگ می‌دهد و سفید می‌شود. به همین دلیل در قالیشویی‌های معتبر فرش‌ها با استفاده از دستگاه‌ها و ماشین آلات مخصوص خشک می‌شوند تا از زیبایی و ارزش قیمتی آن‌ها کم نشود.

بررسی فرش قبل از شستشو

ممکن است اقدام به شستن فرش دستبافت نماید، اما بعد از پایان شستشو و خشک شدن فرش با پارگی قسمتی از فرش مواجه شوید. برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از شروع کارهای شستشو فرش را از نظر آسیب و پارگی بررسی کنید.

ممکن است ریشه‌های فرش یا قسمتی از الیاف فرش پوسیده شده باشد. اگر قبل از شستشو با اقدامات حرفه‌ای یک رفوکار، پارگی و آسیب را ترمیم نکنید، میزان آسیب به فرش افزایش پیدا می‌کند و صاحب فرش متحمل زیان اقتصادی و از بین رفتن کیفیت فرش می‌شود.

معرفی یک قالیشویی معتبر برای شستشوی فرش دستبافت کاشمر

اگر می‌خواهید فرش دستبافت کاشمر را بدون تغییر کیفیت لکه‌برداری و تمیز کنید، می‌توانید به خدمات شعبه‌های قالیشویی چلسی در کرج اعتماد کنید. قالیشویی چلسی عضو اتحادیه قالیشویان است و در مناطق مختلف کرج شعبه دارد تا ساکنین هر منطقه بتوانند سفارشات خود را به نزدیکترین شعبه تحویل دهند.

خدماتی که در قالیشویی چلسی ارائه میشود شامل موارد زیر است:

  • شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی
  • شستشوی موکت و تابلو فرش
  • خشکشویی انواع مبلمان راحتی، سلطنتی، چستر
  • خشکشویی صندلی سالن‌های غذاخوری، صندلی سینما و سالن‌های همایش
  • خشکشویی تشک خوشخواب تک نفره و دو نفره
  • رفوی فرش‌های کهنه و آسیب‌دیده

برای ارتباط با کارشناسان قالیشویی و ثبت سفارش می‌توانید به صورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن‌های ۳۴۵۲۴۰۳۰ تماس بگیرید یا اینکه وارد سایت قالیشویی شوید و به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

شستشوی فرش دستبافت کاشمر در کرج - قالیشویی چهلسی
شستشوی فرش دستبافت کاشمر در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *