آشنایی با شیوه صحیح شستشوی فرش دستبافت همدان

فرش دستبافت همدان از فرش‌های پرطرفدار و خوش طرح و رنگ در بازار فرش دستبافت است. فرش دستبافت ماندگاری طولانی دارد و تا مدت طولانی قابل استفاده است اما به شرطی که از آن به خوبی مراقبت شود. یکی از نکات مهم برای نگهداری از فرش دستبافت، شستشوی صحیح است. در این مطلب قصد داریم شما را با مراحل شستشوی فرش دستبافت همدان آشنا کنیم.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

۱. غبارگیری از فرش دستبافت

اولین مرحله شستشوی فرش دستبافت غبارگیری است. در اثر نشستن گرد و غبار روی فرش رنگ آن کدر می‌شود و غبار لابه‌لای الیاف آن گیر می‌کند. اگر قبل از استفاده از شوینده، غبار فرش زدوده نشود، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که فرش تمیز شود. زیرا همانطور که قبل از شستن، رنگ فرش کدر بود، بعد از شستشو هم کدر به‌نظر می‌آید.

۲. لکه‌گیری از فرش دستبافت

بعد از غبارگیری از فرش دستبافت، لازم است آن را لکه‌گیری کنید. روی اغلب فرش‌ها لکه‌هایی نظیر جوهر، چسب یا لکه قهوه و چای وجود دارد. اگر قبل از شستشوی فرش دستبافت همدان، لکه‌های آن را با حلال مناسب پاک نکنید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید فرش تمیز و درخشان شود.

زیرا شوینده‌های معمولی قادر نیستند جوهر یا چسب را پاک کنند؛ لازم است با استفاده از حلال مناسب، لکه را پاک کنید، سپس از شوینده استفاده کنید.

۳. شستشوی فرش دستبافت با شوینده

بعد از لکه‌گیری فرش، نوبت به استفاده از شوینده برای تمیز کردن فرش می‌رسد. نکته مهمی که در این مرحله باید به آن توجه داشته باشید انتخاب شوینده مناسب است.

شستشوی فرش دستبافت همدان در کرج - قالیشویی چهلسی

فرش‌ها را برای شستشو به کدام قالیشویی بسپاریم؟

برای حفظ کیفیت فرش‌های دستبافت بعد از شستشو، باید یک قالیشویی معتبر انتخاب کنید. قالیشویی معتبر کارکنان حرفه‌ای و باتجربه‌ای دارد که کارهای شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی را با دقت بالایی انجام می‌دهند.

شوینده مناسب برای شستشوی فرش دستبافت همدان

اگر می‌خواهید کیفیت فرش دستبافت بعد از شستشو تغییر نکند و رنگ خود را حفظ کند، بهتر است شوینده‌ای با ویژگی‌های زیر انتخاب کنید.

  • شوینده‌ای که حاوی مواد سفید کننده نباشد.
  • شوینده‌ای که حاوی مواد اسیدی نباشد.
  • شوینده‌ای که قدرت پاک‌کنندگی بالایی داشته باشد.
  • شوینده‌ای که قابلیت نرم‌کنندگی الیاف فرش را داشته باشد.

قالیشویی‌های با سابقه و معتبر با استفاده از شوینده نامناسب برای شستن فرش، اعتبار خود را از زیر سوال نمی‌برند و سعی می‌کنند بهترین اقدامات را برای تمیز کردن فرش انجام دهند تا مشتری راضی باشد.

۴. آبگیری فرش

بعد از استفاده از شوینده و تمیز شدن آن لازم است فرش آبکشی شود. در این مرحله باید شوینده‌های فرش به خوبی تمیز شوند تا در اثر باقی ماندن شوینده در الیاف فرش، آن را دچار پوسیدگی نکنند.

بعد از آبکشی، نوبت به آبگیری از فرش می‌رسد. اگر فرش دستبافت بعد از شستشو خیس بماند، رنگ الیاف تیره و روشن آن با هم ترکیب می‌شوند و طرح و رنگ فرش خراب می‌شود. در قالیشویی‌های معتبر و با سابقه از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات تخصصی برای آبگیری از فرش استفاده می‌شود تا کیفیت فرش تغییر نکند.

۵. خشک کردن فرش دستبافت

آخرین مرحله شستشوی فرش دستبافت همدان، خشک کردن آن است. با آبگیری از فرش، مدت زمان خشک شدن آن کوتاه می‌شود. همچنین دستگاه‌های خشک کن در قالیشویی‌ها روند خشک کردن فرش را کوتاه‌تر می‌کند.

نکته بااهمیت برای خشک کردن فرش دستبافت این است که زیر نور مستقیم خورشید نباشد. زیرا نور خورشید رنگ الیاف فرش را سفید می‌کند.

قالیشویی چهلسی

در قالیشویی معتبر و با سابقه از ماشین‌آلات و دستگاه‌های پیشرفته هم استفاده می‌شود تا سرعت انجام کارها بیشتر شود و سفارشات به موقع به مشتری تحویل داده شود. مزیت دیگر استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته برای شستن فرش این است که امکان سهل‌انگاری نیروی انسانی کاهش پیدا می‌کند و فرش‌ها سالم به مشتری تحویل داده می‌شوند.

تمام مواردی را که نام بردیم از خدمات قالیشویی چلسی می‌توانید انتظار داشته باشید. این قالیشویی شعبه‌های متعددی دارد تا ساکنین مناطق مختلف کرج بتوانند سفارشات خود را به نزدیکترین شعبه تحویل دهند.

برای ثبت سفارشات در شعب قالیشویی چلسی می‌توانید وارد سایت قالیشویی شوید و سفارشات را به صورت آنلاین ثبت کنید یا اینکه با شماره تلفن‌های ۳۴۵۲۴۰۳۰ در تماس باشید.

شستشوی فرش دستبافت همدان در کرج - قالیشویی چهلسی
شستشوی فرش دستبافت همدان در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *