شستشوی گلیم فرش - قالیشویی چلسی

شستشوی گلیم فرش


روش های شستشوی گلیم فرش

مقدمه

گلیم‌ها به اندازه فرش‌های پرز بلند، کثیف نمی‌شوند یا گرد و خاک بر روی آن‌ها نمی‌شیند، بنابراین تمیز کردن گلیم زمانی که کثیف می‌شود بسیار آسان است.

اما از آنجایی که در صورت کثیف شدن، پرزهای بلند ندارند، کثیفی را پنهان نمی‌کنند و جلوه‌ای زشت به گلیم و خانه می‌بخشد.  بنابراین مهم است که آن‌ها را به طور مرتب تمیز کنید.

نظافت عمومی

چند روال ساده وجود دارد که خود می‌توانید در خانه برای تمیز کردن گلیم و تمیز نگه داشتن آن انجام دهید.

حداقل هفته‌ای یک‌بار به آرامی روی گلیم خود را از هر دو طرف مسواک بزنید تا هرگونه کثیفی یا زباله‌ای که ممکن است روی فرش باشد پاک شود.

با استفاده از جاروی شارژی بی‌سیم، باید حداقل هفته‌ای یک بار هر دو طرف گلیم خود را جارو بکشید. قدرت جارو شارژی برای از بین بردن کثیفی‌ها و زباله ها کافی است و به فرش آسیبی نمی رساند. اگر جارو شارژی ندارید، از یک جاروبرقی معمولی استفاده کنید اما با تنظیم مکش کم. از هر جارویی که استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که اجازه ندهید هیچ قسمت از حاشیه روی فرش شما به داخل جاروبرقی مکیده شود.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

تمیز کردن لکه ها

حال اگر مایعی بر روی گلیم شما ریخت، بهترین کار این است که یک دستمال کاغذی یا پارچه بگیرید و آن را روی محل ریخته شده بکشید تا پارچه مایع را جذب کند. به هیچ وجه مایع را مالش ندهید زیرا این کار باعث پخش شدن لکه می‌شود که آخرین چیزی است که می‌خواهید اتفاق بیفتد.

هنگامی که تا حد ممکن قسمتی که بر روی آن مایع ریخته است  را خشک کردید، از سشوار برای خشک کردن گلیم استفاده کنید.

تمیز کردن لکه‌های خشک شده

بهترین راه برای تمیز کردن گلیمی که دارای لکه‌های خشک شده است، استفاده از یک برس نرم و تمیز کردن برای پاک کردنِ لکه است. سپس فرش را جاروبرقی بکشید. بعد از آن باید یک پارچه مرطوب بردارید و چند

قطره صابون ظرفشویی را روی لکه بریزید. لکه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا لکه از بین برود. اگر فکر می‌کنید که لکه سخت است، می‌توانید از سرکه سفید روی لکه استفاده کنید و آن را پاک کنید.

شستشوی گلیم فرش - قالیشویی چلسی

شستشوی گلیم

اگر کار از کار گذشته است و گلیم شما بیش از حد کثیف است، باید آن را بشویید. در انجامِ این کار دقت بالایی به خرج دهید.

وسایل لازم:

  • کاسه بزرگ
  • آب سرد
  • مایع ظرفشویی
  • برس تمیز کننده

ابتدا کاسه را پر از آب و صابون کنید. سپس برس را در آن فرو کنید و شروع کنید به شستشوی گلیم. اگر گلیم تمیز نمی‌‌شود، کمی از زور استفاده کنید اما نباید به حدی باشد که به گلیم شما آسیب بزند. اجازه ندهید گلیم برای مدت زمانِ زیادی خیس بماند. آن را خشک کنید و اگر باز هم لکه‌ و کثیفی بر جای مانده بود، دوباره این مراحل را تکرار کنید. خواهید دید که گلیمِ شما به شدت تمیز خواهد شد.

در آخر

اگر زمان تمیز کردن گلیم را ندارید یا نمی‌خواهید آن را به صورت غیر حرفه‌ای در منزل تمیز کنید، باید آن را به  یک قالیشویی حرفه‌ای بسپارید. قالیشویی چلسی کرج با داشتنِ پرسنل مجرب و حرفه‌ای می‌تواند این کار را برای شما با بالاترین کیفیت انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *