با نکات شستشوی فرش با مواد نانو آشنا شوید - قالیشویی چلسی

با نکات شستشوی فرش با مواد نانو آشنا شوید


شستشوی فرش با مواد نانو چگونه است؟

روش‌های مختلفی برای شستشوی فرش وجود دارد که هر کدام مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با شستشوی فرش با مواد نانو آشنا کنیم. باگذر زمان، تکنولوژی‌های جدیدی برای بهبود فرایند شستشو به وجود آمده تا فرش‌ها را بهتر تمیز کنند و مدت زمان تمیزی آن را افزایش دهند؛

نانوشویی فرش یکی از این نوآوری‌های شستشو است که در قالیشویی چلسی انجام می‌شود. همراه ما باشید تا نکات مربوط به این نوع شستشو را به شما اطلاع دهیم.

آشنایی با شوینده نانو

علت نام‌گذاری قالیشویی نانو، استفاده از مواد شوینده نانو در طول فرایند شستشو است؛ این مواد شوینده، اندازه‌ای در حدود نانو دارند که توسط فناوری‌های نوین ساخته‌شده‌اند تا فرش‌ها را بهتر تمیز کنند و آسیبی برای فرش نداشته باشند.

شوینده نانو مانند یک لایه محافظ بر روی فرش باقی می‌مانند تا از نفوذ گردوغبار به داخل فرش جلوگیری کنند؛ البته این به معنای نفوذناپذیری آن‌ها نیست بلکه تاثیر مثبتی در این زمینه دارند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

نحوه شستشوی فرش با مواد نانو

شستشوی نانو در مقابل شستشوی سنتی قرار دارد. در شستشوی نانو از مواد شوینده نانو برای شستشوی فرش استفاده می‌شود. فرایند شستشوی فرش در روش نانو با روش سنتی تفاوت‌هایی دارد که بخشی از آن، استفاده از مواد نانو است.

معمولا فرایند شستن در هر دو یکسان است اما در روش نانو نحوه خشک‌کردن و لکه‌گیری فرق دارد و مواد نانو در مرحله پایانی استفاده می‌شود. در این روش هیچ لکه‌ای بر روی فرش باقی نمی‌ماند و هیچ آسیبی به فرش نمی‌رسد؛ بنابراین بهترین روش برای تمیز کردن فرش‌های دست‌بافت و گران‌قیمت است.

چرا شستشوی فرش با مواد نانو را انتخاب کنیم؟

هر روش شستشو مزایای خاص خود را دارد. مزیت خاص شستشوی فرش با مواد نانو نیز ماده جدیدی است که برای تمیزی فرش استفاده می‌شود.مواد نانو خاصیت آنتی‌باکتریال دارند، از رشد قارچ و میکروب بر روی فرش جلوگیری می‌کنند و هنگام شستشو این مواد را از بین می‌برند.

از کثیف مجدد فرش جلوگیری می‌کنند. توانایی از بین بردن لکه‌های قدیمی را دارند. بوی بدی از خود به جا نمی‌گذارند. سبب نرم‌شدن فرش می‌شوند. با بهبود ماندگاری الیاف فرش، افزایش طول عمر فرش را تضمین می‌کنند.

البته مواد نانو گران هستند بنابراین روش شستشوی فرش با مواد نانو هزینه بیشتری نسبت به روش‌های قدیمی یا انواع دیگر شستشو دارد.توجه داشته باشید که مواد نانو فرش‌ها را بهتر تمیز می‌کنند و مانع از آلودگی سریع آن می‌شوند اما این به معنای عدم آلودگی آن‌ها نیست؛ شما باید پس از شستشو نیز مراقبت‌های لازم را برای افزایش طول عمر فرش خود انجام دهید.

با نکات شستشوی فرش با مواد نانو آشنا شوید - قالیشویی چلسی

سخن پایانی

همه آدم‌ها تمیزی را دوست دارند و جذب تمیزی می‌شود. بخشی از تمیزی هر خانه نیز متعلق به فرش‌های استفاده شده در آن است. شما می‌توانید از روش شستشوی فرش با مواد نانو برای تمیزی فرش‌های منزل استفاده کنید تا علاوه‌بر تمیز و پاک شدن فرش، طول عمر مناسب آن را تضمین کنید.

قالیشویی چلسی در خدمت شماست تا کارهای شستشو فرش‌ها را برای راحتی شما و تمیزی منزل انجام دهد. اگر سوالی درباره نحوه شستشوی قالی داشتید، از ما بپرسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *