کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو - قالیشویی چلسی

کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو


کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

شاید تجربه تغییر رنگ فرش در اثر شستشو را داشته باشید یا از دیگران شنیده باشید که فرش آن‌ها بعد از شستشو تغییر رنگ داده است و برای‌تان سوال باشد که چرا این اتفاق افتاده است تا مانع از بروز این تجربه ناخوشایند در زندگی خود باشید.

ما می‌خواهیم در این مقاله دلایل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو را برای شما شرح دهیم؛ آشنایی با این دلایل می‌تواند به شما کمک کند تا در حفظ رنگ و ظاهر فرش در گذر زمان کوشا باشید. همراه ما بمانید.

کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو چه دلایلی دارد؟

همان‌گونه که لباس‌ها در اثر شستشو تغییر رنگ می‌دهند، برای فرش‌ها نیز این اتفاق می‌افتد و می‌تواند دلایل مشابهی داشته باشند. با مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو آشنا شوید:

استفاده از آب داغ

اگرچه گرمای آب به بهتر شستن فرش کمک می‌کند اما گرمای بیش‌ازحد نتیجه عکس دارد و می‌تواند سبب ازبین رفتن رنگ فرش و درنتیجه، تغییر رنگ آن در طول فرایند شستشو شود؛ فرقی ندارد که فرش شما ماشینی باشد یا دست بافت، افزایش دمای آب، از حد استاندارد بیشتر شود، به بافت آن آسیب می‌زند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

نور خورشید

نور خورشید یکی از روش‌های سنتی برای خشک کردن فرش به حساب می‌آید که در گذشته از آن استفاده می‌شد اما فرش‌ها با قرار گرفتن در معرض نور خورشید در بلندمدت، دچار تغییر رنگ می‌شوند؛ البته این تغییر به نوع رنگ و بافت فرش بستگی دارد و میزان تغییر در همه شرایط یکسان نیست.

مواد شوینده

می‌دانید که تنوع مواد شوینده برای تمیز کردن فرش‌ها زیاد است. بعضی از این مواد سبب آسیب رساندن به بافت فرش می‌شوند که نتیجه آن، کمرنگ شدن فرش در اثر شستشو خواهد بود؛ بنابراین انتخاب نوع مواد شوینده و تناسب آن با جنس فرش اهمیت دارد.

همان‌طور که نمی‌توان از سفیدکننده برای لباس‌های رنگی استفاده کرد، این موضوع نیز درباره فرش‌ها صادق است.البته قدرت شوینده و میزان آنزیم‌های موجود در آن نیز در کاهش رنگ فرش موثر هستند؛ این مواد برای کمک به تمیزی بیشتر فرش ایجاد شده‌اند اما استفاده نامناسب آن‌ها می‌تواند تاثیر منفی برجای بگذارد.

گره زدن مجدد فرش‌های قدیمی

جالب است بدانید که فرایند گره زدن دوباره نخ‌های فرش قدیمی سبب کمرنگ شدن رنگ بخش‌های کناری فرش می‌شود.

کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو - قالیشویی چلسی

چگونه می‌توان مانع از کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو شد؟

اگر می‌خواهید مانع از کاهش رنگ فرش در طول فرایند شستشو شوید، باید از مواردی که سبب کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو می‌شوند، دوری کنید؛ یعنی، هنگام خشک شدن، فرش را مستقیم جلوی تابش آفتاب قرار ندهید.

آن را برگردانید یا یک ملافه سفید ضخیم را روی آن پهن کنید تا مانع تابش مستقیم آفتاب باشد. از شوینده مناسب استفاده کنید و دمای آب استفاده شده در طول شستشو را مدنظر قرار دهید. رعایت کردن این موارد مانع از تغییر رنگ فرش شما در فرایند شستشو خواهد شد.

سخن پایانی

امروزه کمتر پیش می‌آید که بخواهید فرش‌های خود را در منزل شستشو دهید بنابراین آن‌ها را به قالیشویی‌ها تحویل می‌دهید تا در زمان کم فرش را با کیفیت مناسب بشویند. قالیشویی چلسی با رعایت نکاتی که مانع از کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو می‌شود، فرش‌های شما را تمیز و سالم به شما تحویل خواهد داد. اگر سوالی دارید، از ما بپرسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *