عوامل موثر بر پرزدهی فرش - قالیشویی چلسی

عوامل موثر بر پرزدهی فرش


پرزدهی فرش یکی از مشکلات رایجی است که در استفاده از فرش‌های ماشینی پیش می‌آید. برای اینکه درگیر این مسئله نشوید، قبل از خرید فرش ماشینی باید ویژگی‌های فرش را بررسی کنید تا خرید موفقی را تجربه کنید. در این مطلب عوامل موثر بر پرزدهی فرش را معرفی می‌کنیم، با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی در این زمینه کسب کنید.

آهارنخوردن فرش

یکی از عواملی که باعث می‌شود با استفاده از فرش‌های ماشینی پرزهای زیادی از سطح فرش جدا شود هیت ست نکردن آن است. در این فرایند بافت درونی نخ ریسیده شده، توسط حرارت و بخار زیاد تثبیت می‌شود. اگر این فرایند به خوبی انجام نشود، الیافی که تحت نفوذ آهار قرار نگرفته‌اند موجب پرزدهی فرش‌های ماشینی می‌شوند.
به همین دلیل تولید کنندگان از دستگاه‌های مدرن استفاده می‌کنند که این مشکل را رفع کنند.

تراکم و تعداد شانه فرش

یکی دیگر از عوامل مهمی که بر پرزدادن فرش تاثیر زیادی دارد تعداد شانه و تراکم فرش است. یعنی هرچقدر تراکم فرش و تعداد شانه‌های آن بالاتر باشد، میزان پرزدهی فرش کاهش پیدا می‌کند. برعکس این قضیه هم صادق است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم خرید فرش‌های ۱۲۰۰شانه و ۱۰۰۰ را جایگزین فرش‌های ۷۰۰ شانه کنید که کیفیت نخ مطلوبی ندارد.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

جنس الیاف نخ

کیفیت و جنس الیافی که برای تولید فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد جزو عوامل موثر بر پرزدهی آن است. در بافت فرش‌های ماشینی از نخ‌های اکریلیک کیفیت بالا استفاده می‌شود و باعث می‌شود این فرش‌ها ماندگاری و دوام بالایی داشته باشند. اما فرش‌هایی که با نخ آکرلیک تولید می‌شوند به مدت چند هفته پرزدهی دارند.

چگونه از پرزدادن فرش جلوگیری کنیم؟

عواملی که نام بردیم علت‌های اصلی پرزدادن فرش است، اما ممکن است فرش را خریداری کنید بدون اینکه به این عوامل توجه کنید. در این مواقع لازم است با راه‌های کنترل پرزدهی فرش آشنا باشید که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.
• با استفاده از شانه‌های مخصوص، فرش را در جهت خواب آن شانه کنید تا پرزها را جدا کنید.
• یک دستمال مرطوب را در جهت پرزهای فرش بکشید تا پرزها به سطح دستمال بچسبد.
• یک کیسه حمام را خیس کنید و روی سطح فرش بکشید.
• از غلتک‌های چسبنده استفاده کنید. این غلتک‌ها ورقه‌هایی دارند که با حرکت کردن روی فرش موجب چسبیدن پرز فرش به ورقه‌های غلتک می‌شود و پرزدهی آن را کم می‌کند.
• با استفاده از فوم فرش می‌توان میزان فشاری که در اثر راه‌ رفتن به فرش وارد می‌شود و پرزدهی آن را کنترل کرد.

عوامل موثر بر پرزدهی فرش - قالیشویی چلسی

قالیشوئی چلسی کرج عضو اتحادیه قالیشوئی است و هزینه‌های شستشوی فرش را مطابق تعرفه‌هایی که اتحادیه اعلام می‌کند از مشتریان دریافت می‌کند. همچنین با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و کارکنان با مهارت تمام سعی خود را می‌کند تا مطابق زمان بندی که به مشتریان اعلام کرده، سفارشات را تحویل دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *