از بین بردن بوی شیر روی مبل - قالیشویی چلسی

از بین بردن بوی شیر روی مبل


بوی شیر روی مبل اغلب از چالش‌های خانواده‌هایی است که دارای نوزادی بوده و هنگام شیر دادن به نوزاد با ریزش قطراتی از آن روبرو هستند. هم‌چنین نوزادان در ماه‌های اول زندگی خود به‌دلیل رفلکس معده و واکنش‌هایی که برای هضم شیر از خود نشان می‌دهند، گاهی شیر را برگردانده و مبل را آلوده می‌کنند.

در چنین منازلی بوی شیر و ترشیدگی آن بر روی مبلمان به موردی آزاردهنده تبدیل شده و در صورت عدم رسیدگی، به معضلی بهداشتی تبدیل می‌شود.

اما چگونه می‌توان مبل منزل را از بوی شیر رها کرد؟

در نوشتار پیش رو به این موضوع می‌پردازیم.

با ما همراه بمانید.

از بین بردن بوی شیر روی مبل: چرا و چگونه؟

اگر خانه شما هم با مبلمانی پر شده که جابه‌جا و لکه به لکه با شیر نوزاد و آثار آن پر شده، لابد از بوی تند آن و مشکلاتی که به‌دنبال دارد مطلعید. برای رفع این مشکل راه‌های مختلفی وجود دارد. از جمله برای رفع بوی شیر روی مبل ممکن است آن را به قالیشویی برده و از کمک کارشناسان این مجموعه برای شستشوی آن کمک گرفت.

هم‌چنین روش‌هایی مانند استفاده از اسپری خوشبو کننده نیز برای رفع موقتی این بو پیشنهاد می‌شود.

اما اگر مایلید از روش‌های خانگی برای این کار و از بین بردن بوی شیر روی مبل استفاده کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا روش‌های دیگری را برای این کار را نیز با شما در میان بگذاریم.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

۳ روش مختلف برای از بین بردن بوی شیر روی مبل!

استفاده از جوش شیرین: این ماده قادر است با رطوبت و چربی شیر ترکیب شده و آنها را از مبل جدا کند. به این ترتیب بوی شیر نیز از بین رفته و فضای اتاق پاک می‌شود. برای این کار لازم است پودر جوش شیرین را به مدت چند ساعت روی محل لکه‌های شیر یا سرتاسر مبل پاشیده و به همان حالت نگه دارید. سپس با درجه قوی جاروبرقی جارو کرده و آن را از روی مبل جمع کنید.

سرکه سفید: این مایع جالب و قوی نیز از دیگر موادی است که قادر است اثرات چربی و بوی شیر روی مبل را از بین ببرد. برای این کار لازم است ترکیب سرکه و آب نیم‌ گرم را به نسبت یک واحد سرکه در مقابل ۴ واحد سرکه ترکیب و روی محل آلوده شده با شیر اسپری نمایید. پس از گذشت حدود ۴ ساعت و چند بار تکرار این کار، محل را با دستمال مرطوب شده با اب پاک نموده و صبر کنید تا کاملا خشک شود.

از بین بردن بوی شیر روی مبل - قالیشویی چلسی

چای و دانه‌های قهوه: این دو ماده به‌ویژه قهوه، با بوی تند و خاصی که دارند، قادرند بوی شیر روی مبل را جذب نموده و از محل خارج کنند. برای این کار کافی است هر یک از این موارد را در ظرفی قرار داده و در نزدیکی محل لکه شیر قرار دهید. با این کار بوی شیر جذب شده و محیط از این مشکل رهایی پیدا می‌کند.

در کنار همه این روش‌ها، قالیشویی‌های معتبر و مجاز نیز در کنار شما هستند تا با روش‌های حرفه‌ای و شستشوی اصولی، بدون آسیب به مبل آن را از بوی بد و مشکلات ناشی از آن رها کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *