جلوگیری و از بین بردن بید خوردگی فرش

جلوگیری و از بین بردن بید خوردگی فرش


در شرایط آب و هوایی مختلف مناطق حشرات مختلفی زندگی می‌کنند که هر کدام می‌توانند به فرش‌ها آسیب بزنند. موریانه، ملخ، سوسک فرش، جیرجیرک و بید از جمله این حشرات هستند. اما خطرناک‌ترین آن‌ها، بیدها هستند. بیدها از پروتئین کوجود در الیاف فرش پشمی دستبافت تغذیه می‌کنند و در همانجا تخم‌گذاری می‌کنند. اصطلاحاً به این مشکل به وجود آمده، بید خوردگی می‌گویند. بید خوردگی به مرور زمان باعث از بین رفتن فرش دستبافت شما می‌شود.

بیدها فقط از الیاف پشمی تغذیه می‌کنند؛ بنابراین اگر صاحب فرش ماشینی یا فرش‌های دستبافت ابریشمی هستید نیازی به نگرانی نیست. البته تابلوفرش‌های پشمی و لباس‌هایی با الیاف پشمی هم در خطر بید خوردگی وجود دارند.

رفع بید خوردگی فرش توسط استادان باتجربه فرش

فرش دوست داشتنی شما دچار بید خوردگی شده؟ نیازی به نگرانی نیست! تیم خدمات و بازسازی فرش قالیشویی چلسی کرج با کادری آموزش دیده و نیروی کار متخصص و متعهد، فرش شمارا با بالاترین کیفیت ممکن بازسازی خواهند کرد.

چگونه جلوی بید خوردگی فرش را بگیریم؟

برای جلوگیری از بید خوردگی فرش شما باید به طور منظم در بازه‌های زمانی مختلفی فرش خود را بررسی کنید. توصیه می‌کنیم حداقل هفته‌ای یک بار فرش خود را جارو بزنید. در صورتی که قصد ندارید مدتی از فرش خود استفاده کنید، حتماً پیش از قرار دادن در انباری گرد و غبار آن را از بین ببرید. سپس می‌توانید چند قرص نفتالین را خرد کرده و در لابه‌لای فرش قرار دهید. با توجه به سمی بودن نفتالین، حتماً این کار را در فضای باز انجام دهید. و البته که در این صورت باید فرش را در مکان‌های کم رفت و آمدی از منزل خود مانند انباری قرار دهید.

چگونه بید خوردگی فرش را از بین ببریم؟

وقتی نشانه‌هایی از بید خوردگی روی فرش شما ظاهر شد، سریعاً باید اقدام کنید و با محلول مخصوص ضد بید که در بازار موجود است آن قسمت را بشویید. شما حتی می‌توانید از اسپری حشره کش هم برای از بین بردن بیدها استفاده کنید. اکنون وقت آن است که فرش خود را به یک رفوگر بسپارید. اگر بخش بید خورده وسیع نباشد، ترمیم آن‌ آسوده‌تر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *