عوامل محیطی مانند نور خورشید، دمای بالا و آب می توانند به طور چشمگیری بر فرش ها و سایر مواد کف تاثیر بگذارند. فرش با گذشت زمان کمرنگ می شود و علت اصلی محو شدن رنگ فرش، قرار گرفتن در معرض آفتاب است. نور خورشید یک تقویت کننده روحیه شناخته شده برای انسان است. ما در محیط های زندگی که نور طبیعی زیادی را وارد می کنند، رشد می کنیم. اما همه این اشعه ماورا بنفش می تواند باعث فرسودگی آهسته اثاثیه شود. به عنوان مثال، فرش با قرار گرفتن در معرض نور خورشید پوسیده و رنگ پریده می شود. ما به نور خورشید در داخل خانه احتیاج داریم اما ترجیح می دهیم پرده ها را از سمتی که تابش مستقیم اشعه خورشید روی فرش وجود ندارد، باز کنیم. محو شدن فرش امری طبیعی است. با گذشت زمان، فرش شما رنگ می بازد. با این حال می توانید با رعایت برخی اقدامات احتیاطی، تاثیر آن را به حداقل رسانده و زیبایی فرش و رنگ آن را طولانی کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

جلوگیری از رنگ پریدگی فرش

کشیدن پرده در طول روز، اثر نور خورشید را کاهش داده و از محو شدن فرش شما جلوگیری می کند. این امر به ویژه در اتاق های جنوبی یا شرقی که در معرض تابش شدید آفتاب هستند، بسیار مهم است. شما همچنین می توانید انواع فرش های مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش را خریداری کنید. اما کشیدن پرده ها بهترین شکل برای جلوگیری از آسیب رساندن نور خورشید به فرش شما است. همچنین انواع خاصی از فیلم پنجره وجود دارد که می توانید مستقیما روی پنجره بکشید که اشعه ماورا بنفش را مسدود می کند. اما باعث عبور نور مرئی می شود. استفاده از فیلم پنجره راهی عالی برای ورود نور و جلوگیری از پرتو های آسیب رسان خورشید در فرش و مبلمان است.

با مراقبت و نگهداری مناسب می توانید سال ها به عمر فرش خود بیفزایید. یکی از دلایل نیاز به تعویض فرش، کم رنگ شدن آن با فزایش سن است. بدیهی است که شما قادر نخواهید بود مکان فیزیکی خانه ای را که بیشتر در آن خورشید قرار می گیرد تغییر دهید. در عوض می توانید راه های محافظت کامل از فرش خود در برابر ورود نور خورشید به خانه امتحان کنید.

Change-the-color-of-the-carpet

استثنای قانون آفتاب

گاهی اوقات، قرار گرفتن در معرض نور خورشید در کوتاه مدت برای فرش ها لازم است. به عنوان مثال، یک فرش پشمی که در معرض رطوبت قرار گرفته، ممکن است به پناهگاه کپک تبدیل شود. آویختن فرش در بیرون به شما این امکان را می دهد تا سریع خشک شود. اشعه ماورای بنفش نیز یک قاتل میکروب طبیعی است. دوز مناسب نور خورشید می تواند احتمال ایجاد بوی نامطبوع فرش حاصل از کپک یا باکتری را کاهش می دهد. همچنین می توانید از رو فرشی نیز استفاده کنید.

علاوه بر نور آفتاب عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث محو شدن رنگ می شوند. ریختن غذا و نوشیدنی روی فرش و بوجود آمدن لکه ها و استفاده از مواد تمیز کننده خشن بر پایه مواد شیمیایی برای پاک کردن لکه ها و شستشوی زیاد از دیگر عواملی هستند که باعث رنگ پریدگی فرش شما می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *