پاك كردن لكه قدیمی از روي فرش - قالیشویی چلسی

پاك كردن لكه قدیمی از روي فرش


بهترین روش‌های پاک کردن لکه قدیمی از روی فرش

پاک کردن لکه قدیمی از روی فرش کار دشواری است، اما با رعایت نکات و روش های زیر می توان تا حد زیادی این کار را انجام داد. دقت کنید که ضمن اقدام هرچه سریع‌تر، ابتدا نوع لکه را شناسایی کنید، چرا که هر نوع لکه ای روش پاک کردن مخصوص به خود را دارد. همچنین برای پاک کردن لکه‌های سخت به‌همچ عنوان به استفاده از مواد شیمیایی قوی روی نیاورید. استفاده از مواد شیمیایی قوی ممکن است به فرش آسیب برساند. در ادامه می‌توانید از روش‌های زیر برای پاک کردن لکه‌های قدیمی باقی مانده روی فرش کمک بگیرید.

روش‌های پاک کردن لکه‌های قدیمی از روی فرش

روش جوش شیرین

یکی از روش‌های موثر برای پاک کردن لکه‌ قدیمی از روی فرش، استفاده از جوش شیرین است. برای این کار، مقداری جوش شیرین را روی لکه بپاشید و بگذارید به مدت ۲۴ ساعت بماند. سپس با استفاده از یک پارچه نرم، جوش شیرین را از روی فرش پاک کنید.

روش سرکه سفید

سرکه سفید نیز می‌تواند به پاک کردن لکه‌ قدیمی فرش کمک کند. برای این کار، مقداری سرکه سفید را روی لکه اسپری کنید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند. سپس با استفاده از یک پارچه نرم، سرکه را از روی فرش پاک کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

روش آب و مایع ظرفشویی

برای پاک کردن لکه‌ قدیمی از روی فرش، می‌توانید از ترکیب آب و مایع ظرفشویی نیز استفاده کنید. برای این کار، مقداری آب و مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کنید و با استفاده از یک پارچه نرم، روی لکه بکشید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز، آب اضافی را از روی فرش پاک کنید.

روش نمک

نمک نیز می‌تواند به پاک کردن لکه‌های قدیمی فرش کمک کند. برای این کار، مقداری نمک را روی لکه بپاشید و بگذارید به مدت ۱ ساعت بماند. سپس با استفاده از یک جارو برقی، نمک را از روی فرش پاک کنید.

روش الکل

الکل نیز می‌تواند به پاک کردن لکه‌ قدیمی از روی فرش کمک کند. برای این کار، مقداری الکل را روی لکه اسپری کنید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند. سپس با استفاده از یک پارچه نرم، الکل را از روی فرش پاک کنید.

روش آمونیاک

آمونیاک نیز می‌تواند به پاک کردن لکه‌های قدیمی از روی فرش کمک کند. برای این کار، مقداری آمونیاک را با آب مخلوط کنید و با استفاده از یک پارچه نرم، روی لکه بکشید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز، آب اضافی را از روی فرش پاک کنید.

توجه: قبل از استفاده از هر یک از این روش‌ها، بهتر است مقداری از آن را در یک قسمت کوچک از فرش امتحان کنید تا مطمئن شوید به فرش آسیب نمی‌رساند.

پاک کردن لکه قدیمی از روی فرش - قالیشویی چلسی

روش‌های حرفه‌ای پاک کردن لکه ‌های قدیمی از روی فرش

اگر روش‌های ذکر شده در بالا موثر نبود، می‌توانید از روش‌های حرفه‌ای پاک کردن لکه ‌های قدیمی از روی فرش استفاده کنید. قالیشویی‌ها و مراکز خدمات نظافتی معمولاً از تجهیزات و مواد تخصصی برای پاک کردن انواع لکه‌ها از روی فرش استفاده می‌کنند.

بهترین روش برای شستشوی فرش در منزل

ممکن است که در پاک کردن لکه‌ قدیمی از فرش موفق نباشید و تصمیم به شستشوی فرش در خانه بگیرید. بهترین روش برای شستشوی فرش در منزل به نوع، جنس و میزان کثیفی فرش بستگی دارد. بهترین روش‌های شستشوی فرش در منزل با توجه به نوع فرش عبارتند از:

  • فرش‌های ماشینی: برای شستشوی فرش‌های ماشینی، می‌توانید از شامپو فرش مخصوص فرش‌های ماشینی استفاده کنید. این شامپوها معمولاً PH خنثی دارند و به فرش آسیب نمی‌رسانند.
  •  فرش‌های دستباف: برای شستشوی فرش‌های دستباف، باید از شامپو فرش مخصوص فرش‌های دستباف استفاده کنید. این شامپوها معمولاً از مواد طبیعی ساخته می‌شوند و به فرش آسیب نمی رسانند.

همچنین اگر فرش‌های شما لکه‌های قدیمی متعددی دارند یا کثیفی آن‌ها بیش از حد است، از قالیشویی معتبر کمک بگیرید. ضمن اینکه شستشوی فرش‌های ابریشم و تاحد امکان لکه‌بری آن‌ها را در خانه انجام ندهید. شستشوی یا لکه‌گیری فرش‌های ابریشم در منزل ممکن است به فرش آسیب برساند.

پیشنهاد نهایی

برای جلوگیری از ایجاد لکه های قدیمی روی فرش، بهتر است در صورت ریختن هر نوع مایع یا ماده ای روی فرش، سریعا آن را پاک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *