پاك كردن لكه شير كاكائو از روی فرش - قالیشویی چلسی

پاك كردن لكه شير كاكائو از روی فرش


پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش یکی از مشکلاتی است که اغلب برای خانم‌های خانه‌دار پیش می‌آید. کافی است یک جرعه از این نوشیدنی چرب و چسبناک روی فرش بریزد تا نقش و زیبایی آن را از بین برده و زمان و هزینه‌ای را برای پاک کردن روی دست افراد بگذارد.

اما در صورتی که این کار را به قالیشویی بسپارید یا با فنون خانگی رفع این مشکل آشنا باشید، کار در زمان کمتر و با نتایج بهتری از پیش خواهد رفت.

در این نوشتار به بررسی موضوع پرداخته و راه حل آن را مورد توجه قرار می‌دهیم.

با ما در مطالعه این متن همراهی کنید.

 پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش را چگونه به‌آسانی انجام دهیم؟

لکه‌ها از بزرگترین موانع نظافت در منازل هستند که از دیوار و مبلمان تا فرش ها را آلوده کرده و منظره بدی به آنها می‌دهند. این موضوع درباره مواردی مانند پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش قدری دشوارتر است. دلیل آن هم چسبندگی بالای این ماده و خشک شدن آن لابلای الیاف فرش است که می‌تواند به پوسیدگی آن نیز منجر شود.

علاوه بر این شیر باقی مانده در لابلای الیاف فرش به‌زودی ترشیده و خشک شده و بوی بدی نیز در هوا پخش می‌کند. برای پیشگیری از این مشکلات، باید در کمترین زمان نسبت به رفع آن اقدام نموده و لکه باقی مانده از آن را نیز از روی فرش پاک نمود.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

لازم به یادآوری است که این کار لزوما نباید با شستشوی فرش همراه باشد و روش های اسان‌تری نیز برای این کار وجود دارد. در این بخش به مرور روش هایی می‌پردازیم که با آنها می‌توان پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش را به‌راحتی انجام داد.

با ما همراه بمانید.

پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش و ۳ روش آسان برای انجام…

علاوه بر انتقال فرش به قالیشویی برای شستشو و پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش، راه‌های ساده‌تر و آسان‌تری هم وجود دارد که زمان و هزینه کمتری از ما می‌گیرد. اما قبل از انجام هر یک از این روش‌ها، بد نیست به نکاتی درباره این کار توجه داشته باشید.

نکته اول اینکه با توجه به بافت پروتئینی و چرب شیر، گرما می‌تواند موجب لخته شدن آن و دشوارتر شدن پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش شود. بر این اساس نیاز به استفاده از محلول آب سرد با مواد شوینده را نباید از یاد برد.

مورد بعد اینکه رفع لکه در کمترین زمان و پیش از انعقاد شیر و جایگزین شدن آن در لابلای الیاف فرش می‌تواند تاثیرات مثبت این کار را صدچندان کند.

استفاده از محلول جوش شیرین و آب سرد یکی از این روش‌هاست که با پاشیدن آن بر روی لکه شیرکاکائو تازه انجام می‌شود.

پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش - قالیشویی چلسی

روش بعد استفاده از محلول آمونیاک و آب سرد، باز هم بر روی لکه تازه است. برای پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش به این روش باید پس از پوشیدن دستکش، مقداری آمونیاک را با اب سرد مخلوط کرده و با برس یا دست روی لکه بمالید. سپس با اب سرد مالش دهید و تا پاک شدن کامل ادامه دهید.

کاربرد شوینده‌های آنزیم‌دار  نیز روش دیگری است که به پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش کمک زیادی می‌کند. این مورد نیز پس از پاک کردن شیرکاکائو با یک دستمال تمیز از سطح فرش و توسط محلول شوینده با آب سرد قابل اجراست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *