فرش ایرانی به منزله مرواریدی است که در خانه های ایرانیان می درخشد. برای مراقبت از آن روش های صحیح و آسانی وجود دارد. یکی از مهم ترین راه های مراقبت از فرش، شستشوی اصولی و با قاعده آن است. در دنیای مدرنیته امروز سشتشوی فرش بدون دخالت دست انجام می شود. شستشوی فرش به وسیله ماشین آلات مکانیزه و دستگاه های اتوماتیک مزایای قابل توجهی دارد که در این مقاله به مزایای شستشوی فرش با استفاده از دستگاه ها می پردازیم.

تعریف دستگاه های اتوماتیک

دستگاه های اتوماتیک زاییده دنیای علم و صنعت امروز است. این دستگاه ها علاوه بر سرعت بخشیدن به کار ها، قوانین درستی را هم برای انجامشان ارائه می دهند. این دستگاه ها درای ایمنی بالایی بوده و همچنین فرش را از جهات مختلف می شویند. در شستشو با دستگاه های اتوماتیک فرش را به داخل دستگاه فرستاده و فرش خیس می شود. سپس با انتخب درست نوع شوینده توسط اپراتور کارشناس، دستگاه شوینده مورد نظر را روی فرش پخش می کند. پس از شسته شدن فرش با برس های مخصوص و غبارگیری آن، فرش به کمک دستگاه های فشار قوی، آبکشی می شود. این برس ها به صورت دقیق و صحیح به مویه های فرش نفوذ کرده و عملیات شستشو را بهتر و کامل تر انجام می دهد. در انتها نیز فرش توسط دستگاه لوله می شود.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

مزایای شستشوی فرش با دستگاه های اتوماتیک

دستگاه های اتوماتیک با بهره گیری از علم، نیاز به نیروی انسانی را کم کرده و مزایای نوینی به همراه آورده است. کارشناسان امور فرش در قالیشویی ها افراد متخصص و باتجربه ای هستند که به تمام ویژگی های فرش دستباف و ماشینی آشنایی کامل دارند.

فرش های دستباف بنا به حساسیت بالایی که دارند باید قبل از شستشو مورد بررسی و کارشناسی قرار بگیرند. هرچه از تعداد نیرو انسانی در شستشوی فرش کاسته شود و شستشو به صورت مکانیزه انجام شود، طبیعتا اشتباهات رخ داده کمتر خواهد شد. خطای انسانی ممکن است منجر به پارگی ریشه های فرش و فشردگی بیش از اندازه تار و پود های فرش شود که دستگاه های اتوماتیک فرش را از چنین آسیب هایی به هنگام شستشو مصون نگه می دارند.

اگر فرش دارای لکه های بسیار عمیفی در تار و پود باشد، ماشین آلات مکانیزه قدرت کافی را دارند تا هر گونه لکه و کثیفی را بطور کامل از روی فرش پاک کنند. این لکه بری کامل، مستلزم شستشوی بدون دست و شوینده مناسب است. در برخی قالیشویی ها در صورت نیاز فرش از روش های آنتی باکتریال نیز برای ضد عفونی کردن فرش بدون دخالت دست استفاده می کنند. شستشوی فرش با استفاده از دستگاه های اتوماتیک سرعت فرآیند شستشو را به شدت بالا برده که این امر باعث صرفه جویی در زمان می شود.

img7

یکی از مهمترین و بزرگترین مزایایی که شستشوی فرش بدون دخالت دست دارد، صرفه جویی در مصرف انرژی به خصوص آب است. دستگاه های اتوماتیک به اندازه قابل توجهی مصرف آب و شوینده را کاهش می دهند. یکی دیگر از مزایای شستشوی فرش بدون دخالت دست، نحوه خشک کردن فرش است. به جای اینکه فرش را در محیط باز و در معرض نور مستقیم خورشید و انواع آلودگی ها قرار دهند، فرش را داخل گرم خانه هایی با دمای استاندارد برده و خشک می کنند که این گرم خانه ها فرش را بطور کامل خشک می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *