مراحل اعلاشویی فرش - قالیشویی چلسی

مراحل اعلاشویی فرش


مقدمه

اعلاشویی یکی از روش‌های شست‌وشوی فرش است که توسط قالیشویی چلسی کرج به مشتریان ارائه می‌شود. در این روش، فرش‌ها در چند مرحله می‌شوند و نسبت به شست‌وشوی معمولی، کیفیت بالاتری در تمیزی به مشتری ارائه می‌دهد. در ادامه به بررسی اینکه اعلاشویی فرش چیست و چه مراحلی دارد خواهیم پرداخت.

اعلاشویی فرش

همانطور که از اسم روشِ “اعلاشویی فرش” پیداست، در این روش در مقایسه با شست‌وشوی معمولی، فرش را با کیفیت بهتری تمیز می‌کنند. مهم‌ترین تفاوتِ اعلاشویی فرش با شست‌وشوی معمولی، تفاوت در تعدادِ شستن فرش است. در شست‌وشوی معمولی، فرش تنها یک بار شسته می‌شود در صورتی که در اعلاشویی، شستنِ فرش در دو مرحله صورت می‌گیرد. از تفاوت‌های دیگر این دو روش می‌توان به استفاده از مایع‌های شست‌وشو در اعلاشویی استفاده کرد. در شست‌وشوی معمولی، شستنِ فرش با پودر انجام می‌شود. شستن با مایع‌های تمیزکننده باعث می‌شود، ماده به عمقِ تار و پود فرش برود و آن را تمیز کند. همچنین مایع‌هایی که در این روش برای شستنِ فرش به کار می‌رود، نرم کننده هستند و باعث می‌شوند در هنگام راه رفتن بر روی فرش احساس خوشایندی پیدا کنید. اگر فرشِ شما بیش از حد کثیف است یا اگر در منزلِ خود حیوان خانگی یا کودک کم سن و سال دارید، حتما از روش اعلاشویی فرش برای تمیز کردن فرش‌های خود استفاده کنید، زیرا در این روش، فرش‌ها با دقت و کیفیت بیشتری شسته می‌شوند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

مراحل اعلاشویی فرش

در مرحله اول اعلاشویی، غبار و گرد و خاک فرش را با دستگاه‌های مخصوص می‌گیرند. سپس فرش یک بار به صورت معمولی شسته می‌شود. تفاوتِ شستن فرش در این مرحله با شستنِ معمولی این است که در این روش از مایع‌های پاک کننده مرغوب استفاده می‌شود. همچنین یک متخصص و کارشناس مربوطه، تار و پودهای فرش را بررسی می‌کند تا بهترین مایع پاک کننده‌ای که با ساختار الیاف و رنگ فرش سازگار است، انتخاب کند.

مرحله بعد، لکه برداری است. لکه‌هایی مانند چای، چربی، لاک ناخن و … توسط کارشناسان خبره قالیشویی چلسی کرج شناسایی و با پاک کننده‌های مخصوص، لکه برداری می‌شوند. این مرحله بسیار دقیق و حساس است و نیاز به دقت بالایی دارد که تنها از متخصصین مجرب بر می‌آید.

در مرحله آخر، به براق کردن فرش پرداخته می‌شود. در این مرحله با استفاده از مواد مخصوص فرش به خوبی برق انداخته می‌شود تا به ویژگیِ ظاهری مورد پسندِ مشتری برسد. در انتها فرش با اتوپرس‌های قدرتمند، اتوکشی و خشک می‌شود.

در آخر، فرش با یک بسته بندی شیک، دربِ منزل به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه شست‌وشو با این روش هم بستگی به تمامی موارد بعلاوه جنس و رنگ فرش  دارد. برخی از فرش‌ها چندین بار نیاز به شست‌وشو دارند. برخی نیاز به مواد پاک کننده با قیمت‌های مختلف دارند. همه این موارد در قیمت دریافتی برای اعلاشویی دخیل هستند.

مراحل اعلاشویی فرش - قالیشویی چلسی

در آخر

قالیشویی چلسی کرج با پیشرفته‌ترین امکاناتِ خود، بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. فرقی ندارد در کجای کرج یا استان البرز باشید، قالیشویی چلسی، در سریع‌ترین زمان خدماتِ اعلاشویی را به شما عرضه می‌کنند. فقط کافی است از طریق آنلاین، فرمِ مربوطه را پر کنید یا با تلفن‌های مجموعه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *