شستشوی فرش به روش سنتی و مدرن - قالیشویی چلسی

شستشوی فرش به روش سنتی و مدرن


مقدمه

فرش یکی از مهم‌ترین کالاها در منزل هر ایرانی است. فرش هم مانند تمامیِ کالاهای دیگر نیاز به شست‌وشو، تمیزکاری و تعمیر دارد. در غیر اینصورت فرش به تدریج خراب می‌شود. این نتیجه با توجه به گران بودن این کالای ضروری نباید با سهل انگاری به دست بیاید. امروزه و با آپارتمانی شدنِ خانه‌ها، اکثر افراد فرش‌های خود را برای شست‌وشو به قالیشویی‌ها می‌سپارند. در گذشته قالیشویی‌ها، فرش‌ها را با روشِ سنتی می‌شستند اما در حال حاضر با صنعتی شدنِ جوامع و پیشرفت تکنولوژی، شستنِ فرش‌ها هم دچار دگرگونی‌های چشم‌گیری شده است. در ادامه به تعریف دو روش سنتی و مدرنِ شست‌وشوی فرش می‌پردازیم و مزایا و معایب هر دو روش را نام می‌بریم.

شست‌وشوی فرش به روش سنتی

در شست‌وشوی سنتی فرش، ابتدا فرش‌ها توسط نیروی انسانی و با کمک ابزار آلات فیزیکی مثل ضربه زدن با چوب گردوغبار زدایی می‌شوند. این روش ممکن است منجر به پارگی و آسیب دیدگی فرش شود. سپس فرش، با کمک پودرهای پاک‌کننده، شست‌وشو داده می‌شود. استفاده از منابع انسانی در این مرحله سبب می‌شود که تمامی سطح فرش به طور یکسان تمیز نشود. همچنین فشارِ کار و خستگی کارگر، موجب افت بازدهی آن می‌شود که بر کیفیت شست‌وشو تاثیر خواهد گذاشت. استفاده از دستگاه‌های قدیمی شست‌وشو اگر با سهل انگاری کارگر همراه باشد، باعث پاره شدن فرش می‌شود. در روشِ سنتی از پودرهای شست‌وشو استفاده می‌شود

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

که ممکن است زردیِ برگشت ناپذیری بر روش فرش بر جا بگذارند. همچنین استفاده از دستگاه‌های آبگیر و شلاق هم موجب آسیب دیدن بافت فرش خواهد شد. خشک کردنِ فرش در روش سنتی روبه‌روی نور آفتاب و در محیط باز انجام می‌گیرد که روش جالبی برای این عمل نیست. زیرا باعث می‌شود فرش در معرض آلودگی‌های محیطی باشد. جابجا کردنِ فرش در روش سنتی با استفاده از نیروی انسانی انجام می‌گیرد که خود عاملی است برای آسیبِ فرش.

این روش برای فرش‌های ماشینی، روش مناسبی نیست. اما اگر فرش‌های دستی، قدیمی و عتیقه دارید باید از روش سنتی برای شستنِ آن‌ها استفاده کنید. به شرطی که کارِ شست‌وشو توسط کارشناسان و متخصصان مجرب و با سابقه انجام شود.

شست‌وشوی فرش به روش مدرن

قالیشویی‌ها نیز از مدرن شدن جوامع بی‌بهره نبوده‌اند و امروزه شستن فرش‌های باارزش منزل با دستگاه‌ها و تکنولوژی پیشرفته انجام می‌شوند. در شست‌وشوی فرش به روش مدرن از مایع‌های پاک کننده استفاده می‌شود که علاوه بر شستن تار و پودِ فرش، زردشدگیِ مواد پاک کننده قدیمی را هم ندارد. شست‌وشوی فرش نیز با دستگاه انجام می‌شود و باعث می‌شود تا بر اثر خطای انسانی، آسیبی به فرش وارد نشود. جابجایی فرش‌ها نیز بر خلاف شست‌وشوی فرش به روش سنتی با کمک غلط انجام می‌شود. در نهایت خشک کردنِ فرش‌ها توسط گرمکن و در فضای بسته صورت می‌گیرد. این ویژگی کمک می‌کند تا حتی در هوای بارانی نیز فرایند خشک کردنِ فرش‌ها انجام شود. به علاوه سطوح فرش به صورتِ یکسان خشک می‌شود. در آخر فرش بدون هیچ آسیبی در پوششی مناسب بسته بندی و به مشتری تحویل داده می‌شود.

شستشوی فرش به روش سنتی و مدرن - قالیشویی چلسی

در آخر

قالیشویی چلسی کرج با پیشرفته‌ترین امکاناتِ خود، بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. فرقی ندارد در کجای کرج یا استان البرز باشید، قالیشویی چلسی، در سریع‌ترین زمان خدماتِ مدرن شست‌وشوی فرش را به شما عرضه می‌کنند. فقط کافی است از طریق آنلاین، فرمِ مربوطه را پر کنید یا با تلفن‌های مجموعه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *