پوسیدگی فرش در چه نوع فرش هایی اتفاق می افتد

پوسیدگی فرش در چه نوع فرش هایی اتفاق می افتد


 پیش از هر چیز باید بدانیم که پوسیدگی فرش بیش از هر عامل دیگری به دلیل عدم نگه­داری درست از فرش اتفاق می­افتد. همه انواع فرش، چه فرش دستباف و چه فرش ماشینی نیاز به مراقبت دارند و در صورت عدم نگه داری صحیح دچار پوسیدگی و خرابی خواهند شد.

در شرایط مختلف هر عاملی که باعث سست شدن و از هم پاشیده شدن بافت فرش و تضعیف تار و پود فرش شود، پوسیدگی فرش رخ می­دهد. پوسیدگی فرش در صورت عدم رسیدگی سریع و ترمیم آن، به سرعت منجر به پارگی فرش و بروز خسارت­های بزرگتر دیگری می­شود.

در ادامه مطلب، نکاتی راجع به پوسیدگی فرش، دلایل آن و روش­های ترمیم پوسیدگی فرش خواهیم خواند. با قالیشویی چلسی همراه باشید.

دلایل پوسیدگی فرش

فرش نیز مانند هر وسیله بافتنی دیگر از مواد اولیه­ای تشکیل شده است که دائما در معرض پوسیدگی و خرابی قرار دارند. به همین دلیل نگه­داری از فرش و رسیدگی مداوم آن از توصیه­های همیشگی متخصصین صنایع دستی فرش برای افزایش طول عمر فرش است. با کسب اطلاعات کافی از دلایل پوسیدگی فرش و شرایط تشدید کننده پوسیدن آن خواهیم توانست با علم و اطلاع کافی از فرش­های خود مراقبت کنیم.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

رطوبت

یکی از مهمترین دلایل پوسیدگی فرش رطوبت است. رطوبت به روش­ها و راه­های مختلف به ساختار فرش نفوذ و الیاف آن را سست و تضعیف می­کند. با پوسیدگی فرش در اثر رطوبت خساراتی مانند به هم ریختن ترکیب رنگی فرش، بیدزدگی و رشد قارچ و کپک بر روی فرش دستباف شود.

ریختن مایعات به روی فرش

ریختن آب و انواع مایعات دیگر از عوامل نفوذ رطوبت به ساختار فرش است. در صورت ریختن آب یا مایعات به روی فرش اولین کار گرفتن رطوبت حاصل از مایع ریخته شده بر روی فرش و سپس تمیز و خشک کردن رطوبت حاصله است. سشوار یا سایر لوازم خانگی در این موارد مناسب هستند.

شستوشوی نامناسب در منزل

 شستوشوی نامناسب، عدم آبگیری و خشک کردن صحیح و اصولی فرش و همچنین استفاده از مواد شوینده اسیدی مانند وایتکس و سولفید، باعث پوسیدن سریع و رشد قارچ در فرش می شود؛ که صدمات جبران ناپذیری برای فرش به همراه دارد.

فشار آوردن به فرش

 فشار بیش از حد و طولانی مدت به فرش در شرایطی که هنوز در ساختار فرش رطوبت وجود دارد، باعث پوسیدگی فرش می­شود. حتی در شرایطی که در ساختار و الیاف فرش رطوبت وجود نداشته باشد، فشار بیش از حد به فرش باعث بیدزدگی آن می­شود.

پوسیدگی فرش در چه نوع فرش هایی اتفاق می افتد

قالیشویی چلسی

در قالیشویی چلسی  پس از انجام مراحل آبکشی و کر اسلامی، فرش های مرطوب به وسیله دستگاه های خشک کن آبگیری می شوند و تا آنجا که ممکن است این فرایند تا خشک شدن فرش ها ادامه می یابد، سپس فرش ها به گرمخانه منتقل می شوند تا مرحله خشک شدن به طور کامل پایان گیرد.

برای دریافت خدمات شستوشوی فرش در چلسی ، می­توانید با کارشناسان قالیشویی چلسی  تماس حاصل و یا نوع خدمات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *