آشنایی با روش‌ رفع سوختگی فرش ماشینی

فرش از لوازم اصلی دکوراسیون منازل ایرانی است که لازم است به‌خوبی از آن مراقبت شود. سوختگی فرش ظاهر زیبای آن را از بین می‌برد، حتی ممکن است فرش را غیر قابل استفاده نماید. اما اگر بر اثر سهل‌انگاری قسمتی از فرش دچار سوختگی شد، می‌دانید چه اقدامی باید انجام دهید. در این مطلب تصمیم داریم شما را با چند روش رفع سوختگی فرش ماشینی آشنا کنیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

رفع سوختگی فرش ماشینی در اثر سیگار

سوختگی با سیگار یکی از اتفاقات پرتکرار است که زیبایی فرش را از بین می‌برد. برای رفع سوختگی فرش ماشینی که با سیگار اتفاق افتاده می‌توان از روش‌های زیر استفاده کرد.

  • استفاده از قیچی

اگر سوختگی خیلی عمیق نباشد، می‌توانید از قیچی نوک تیز برای رفع سوختگی استفاده کنید. برای انجام این کار لازم است الیاف فرش که کز خورده یا سوخته را با دقت زیادی قیچی کنید. نباید الیاف فرش را از پایین‌ترین قسمت قیچی کنید. زیرا باعث می‌شود فرش گود شود و دیگر قابل استفاده نباشد.

  • استفاده از سمباده

سمباده کشیدن روی قسمت سوخته فرش ماشینی شکل ظاهری آن را بهتر می‌کند و باعث ریختن قسمت‌های سیاه و سوخته می‌شود. البته استفاده از سمباده هم در سوختگی‌های سطحی امکان‌پذیر است و در سوختگی‌های عمیق نمی‌توان از این شیوه استفاده کرد.

رفع سوختگی فرش ماشینی در کرج - قالیشویی چهلسی

رفع سوختگی فرش با پیاز چگونه است؟

روش ساده دیگری که برای رفع سوختگی فرش ماشینی مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از پیاز است. وقتی حواستان نیست و قابلمه داغ را روی فرش می‌گذارید یا اینکه اتو از دستتان روی فرش می‌افتد و آن را زرد می‌کند، ساده‌ترین راه استفاده از پیاز است.

می‌توانید یک پیاز را وسط نصف کنید و روی قسمت زرد شده بمالید. این کار را به مدت ده دقیقه ادامه دهید تا زردی سوختگی جذب پیاز شود. بعد از پایان کار می‌توانید قسمت مورد نظر را با آب سرد و شوینده شستشو کنید تا بوی پیاز از آن به مشام نرسد.

استفاده از شوینده بعد از سمباده کشیدن

نکته مهمی که بعد از سمباده کشیدن روی قسمت‌های سوخته فرش باید به آن توجه داشته باشید این است که از شوینده مناسب استفاده کنید تا بتوانید سیاهی‌ها را از بین ببرید.

  • شامپو فرش

شامپو فرش شوینده مناسبی برای از بین بردن سیاهی فرش است. یک پیمانه شامپو فرش را داخل آب سرد بریزید و کف حاصل از آن را با یک تکه ابر روی قسمت سوخته فرش بکشید. این کار باعث می‌شود سیاهی الیاف فرش از بین برود و تمیز و درخشان شود.

  • آب‌اکسیژنه

آب اکسیژنه حلال مناسبی برای تمیز کردن سیاهی فرش سوخته است. البته آب اکسیژنه را نباید به‌صورت خالص استفاده کنید، بلکه باید آن را به نسبت یک به ده با آب مخلوط کنید. دستمال سفید و تمیز را به این محلول آغشته کنید، سپس روی قسمت سوخته فرش بکشید تا سیاهی آن را از بین ببرد.

ترمیم سوختگی‌های عمیق فرش ماشینی

مواردی که برای رفع سوختگی فرش ماشینی بیان کردیم، در سوختگی‌های عمیق مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. ترمیم سوختگی‌های عمیق نیاز به تجربه و مهارت دارد و فرد عادی نمی‌تواند آن را انجام دهد. به همین دلیل لازم است به مهارت و تخصص رفوکار حرفه‌ای اعتماد کنید. رفوکاران با استفاده از ابزارهای تخصصی با دقت بالایی قسمت سوخته فرش ماشینی را ترمیم می‌کنند.

رفع سوختگی فرش ماشینی در قالیشویی

در قالیشویی‌های معتبر، رفوکاران از ابزارها و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کنند تا بتوانند سوختگی را ترمیم کنند. هنگامی که فرش را برای شستشو یا رفو به قالیشویی می‌سپارید، رفوکاران فرش را بررسی می‌کنند، هزینه تقریبی ترمیم را به مشتری اعلام می‌کنند. همچنین رفوکاران با تخصص و تجربه‌ای که دارند، بررسی‌های لازم درباره ضرورت استفاده از الیاف مصنوعی را بررسی می‌کنند.

قالیشویی چلسی چندین شعبه در مناطق مختلف کرج دارد که خدمات شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی، موکت، تابلوفرش را به مشتریان ارائه می‌کنند. در این شعبه‌ها خدمات حرفه‌ای رفو و ترمیم فرش کهنه و آسیب‌دیده هم انجام می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید از خدمات خشکشویی انواع مبلمان و صندلی و تشک‌های خوشخواب تک‌نفره و دونفره هم در قالیشویی چلسی استفاده کنید.

مزیت استفاده از خدمات قالیشویی چلسی این است که سفارشات را به‌موقع به مشتریان تحویل می‌دهند. همچنین تعرفه‌های ارائه خدمات شستشو، خشکشویی و رفو در این قالیشویی کاملا مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.

رفع سوختگی فرش ماشینی در کرج - قالیشویی چهلسی
رفع سوختگی فرش ماشینی در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *