چیدمان مناسب فرش برای اتاق خواب

چیدمان مناسب فرش برای اتاق خواب


اتاق خواب استراحتگاه و محل آرامش در هر منزل است. و از آنجا که ما ایرانی‌ها معمولاً ترجیح می‌دهیم با فرش آن کف آن را بپوشانیم، پس انتخاب و چیدمان فرش در اتاق خواب اهمیت بالایی دارد. انتخاب درست فرش هم باعث زیباتر به نظر رسیدن اتاق شما می‌شود و هم می‌تواند کارکرد کامل خودش را کف اتاق شما ارائه کند.

فرش اتاق خواب باید چگونه باشد؟

انتخاب نوع و شکل فرش اتاق خواب شما کاملاً سلیقه‌ای است و باید نسبت به طراحی دکوراسیونتان آن را انتخاب کنید. بعد از اینکه طرح فرش مورد نظرتان را انتخاب کردید، اکنون باید اندازه‌ی آن را در نظر بگیرید. چیدمان فرش در اتاق خواب شما باید به گونه‌ای باشد که تخت خوابتان به صورت کامل روی آن قرار بگیرد. این یعنی فرش فقط زیر بخشی از تخت خواب شما نباشد. علاوه بر این، حتماً ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر فرش از کناره‌های تخت خواب شما امتداد پیدا کند تا وقتی از تخت خواب پایتان را از هر دو طرف به زمین می‌گذارید، پایتان فرش را لمس کند و روی زمین نباشد.
همچنین توجه داشته باشید که وقتی فرش را کف اتاق پهن می‌کنید، از هر چهار طرف چند سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد. این باعث می‌شود فرش به خوبی کف اتاق خودنمایی کند و ریشه‌های آن آزادانه روی زمین قرار بگیرند. اگر اتاق شما کوچک است، فرش حداقل ۱۰ سانتی‌متر و اگر اتاق شما بزرگ است، حداقل ۲۰ سانتی‌متر از دیوار اتاق شما فاصله داشته باشد. اگر داخل اتاق شما مبل یا کنسول آرایش قرار دارد، توجه داشته باشید که فرش باید به گونه‌ای کف اتاق پهن شود که دو پایه جلویی آن‌ها روی فرش باشند و دو پایه پشتی روی زمین قرار داشته باشند.

چیدمان مناسب فرش برای اتاق خواب

قالیشویی چلسی؛ استفاده از مواد شوینده معطر و با کیفیت ایرانی

کارخانه قالیشویی چلسی کرج، آماده ارائه خدمات تخصصی شستشوی انواع تابلو فرش های دستبافت و ماشینی با مواد شوینده درجه یک گیاهی و ارگانیک، سرویس دهی ویژه کلیه خدمات شرکت از جمله قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم به سراسر کرج.

تمام کف منزل خود را با فرش پر نکنید

اگر فرش کوچکی را انتخاب کرده‌اید و نمی‌خواهید کل اتاق را با فرش بپوشانید، می‌توانید فرش را فقط در زیر تخت خواب خود قرار دهید. در این مورد هم باید توجه داشته باشید قالی نباید خیلی کوچک باشد که فقط بخشی از تخت خواب شما را در بر بگیرد. وقتی تخت روی فرش قرار می‌گیرد، باید از دو طرف حداقل ۳۰ سانتی‌متر از فرش باقی مانده باشد تا پایتان هنگام پایین آمدن از تخت، فرش را لمس کند. این شامل بخش پایین تخت هم می‌شود. یکی از نکات مهم دیگر این است که اندازه و چینش فرش نباید به گونه‌ای باشد که مانع باز و بسته شدن در ورودی یا درهای کمد دیواری شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *