خرید فرش دستبافت دست دوم - قالیشویی چلسی

راهنمای خرید فرش دستبافت دست دوم

فرش دستبافت قیمت بالا و کیفیت بسیار خوبی دارد، همین موضوع سبب شده که خرید فرش دستبافت دست دوم ارزش خرید بالایی داشته باشد. اگر به فکر خرید این محصول هستید، همراه ما باشید تا با بیان نکات مهم آن، شما را برای خرید یک محصول بهتر راهنمایی کنیم.

نکاتی که پیش از خرید فرش دستبافت دست دوم باید بدانید

می‌دانید که محصول کارکرده هیچ‌وقت مثل یک محصول تازه نیست بنابراین شما نمی‌توانید از فرش دستبافت دست دوم انتظار یک فرش تازه و نو را داشته باشید. مواردی وجود دارد که در حین بررسی فرش برای خرید، به شما کمک می‌کند تا فرش دستبافت کارکرده بهتری تهیه کنید که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

نکاتی که حین خرید فرش دستبافت دست دوم باید درنظر بگیرید

با توجه به اینکه فرش دست دوم قبلا مورد استفاده قرار گرفته پس احتمال آسیب به بافت و رنگ آن وجود دارد و شما هنگام خرید باید آن‌ها را چک کنید سپس تصمیم بگیرید که آیا مایل به تهیه فرش هستید یا می‌خواهید محصول بهتری را پیدا کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

ابعاد، طرح و نقش فرش

اولین موردی که باید مورد توجه قرار بگیرد، علاقه‌مندی شما به طرح، رنگ و ابعاد فرش دستبافت است. اگر ابعاد با محیطی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، تناسب داشت و رنگ و طرح فرش، هماهنگ با دکوراسیون شما بود، می‌توانید به مرحله بعد بررسی فرش دستبافت بروید.

عمر و میزان کارکرد فرش دستبافت دست دوم

می‌دانید که با افزایش عمر فرش، معمولا کیفیت آن کاهش می‌یابد پس قبل از خرید به میزان عمر و کارکرد فرش توجه کنید. برای بررسی آن، می‌توانید دست خود را به صورت پنجه در بخش‌های مختلف فرش فشار دهید؛ اگر دست شما در فرش فرو رفت یعنی عمر مفید فرش باقی مانده اما اگر دست شما روی فرش ماند، یعنی عمر فرش به اتمام رسیده و بهتر است آن را فراموش کنید.

سلامت فیزیکی فرش

می‌دانید که در طول استفاده فرش، ممکن است آسیب‌های فیزیکی به آن وارد شود، بنابراین شما باید قبل از خرید، با دقت سلامت آن را بسنجید. شکل و ظاهر فرش همراه با تقارن طرح و نقش آن حائز اهمیت است.

رنگ فرش دستبافت دست دوم

رنگ بخش مهمی است که هنگام نگهداری نامناسب فرش دچار آسیب و رنگ‌پریدگی می‌شوند. شما می‌توانید فرش را به دقت و جزءبه‌جزء موردبررسی قرار دهید تا میزان وجود رنگ‌پریدگی را بررسی کنید. اگرچه وجود رنگ‌پریدگی فرش را غیرقابل استفاده نمی‌کند اما از ظرافت و زیبایی آن می‌کاهد.

خرید فرش دستبافت دست دوم - قالیشویی چلسی

میزان پاخوری فرش

هر اندازه که روی فرش راه بروید، میزان پاخوری آن افزایش می‌یابد و از عمر فرش کاسته می‌شود. قبل از خرید باید این مورد را نیز چک کنید.

چله یا ریشه فرش دستبافت دست دوم

با افزایش عمر فرش میزان استحکام چله یا ریشه کاهش می‌یابد. شما می‌توانید با کشیدن ریشه از میزان استحکام فرش آگاه شوید.

نکاتی که باید بعد از خرید فرش دستبافت دست دوم مدنظر قرار دهید

بعد از خرید فرش، معمولا آن را شستشو می‌دهند. شستشوی درست و اصولی به تمیز شدن فرش کمک کرده و مانع از آسیب دیدن آن می‌شود. شما می‌توانید بعد از خرید فرش دستبافت دست دوم خود، آن را به قالیشویی چلسی بدهید تا تمیز و خوشبو به خانه شما وارد شود.درنظر داشته باشید که فرش دست دوم نیز مثل یک فرش تازه به مراقبت و نگهداری نیاز دارد تا عمر بیشتری داشته باشد.

سخن پایانی

ما سعی کردیم در این مقاله یک راهنمای خرید فرش دستبافت دست دوم برای شما فراهم کنید که در آن نکات قبل، حین و بعد خرید بیان شده است تا به شما در یک خرید مناسب و رضایت‌بخش کمک کند. اگر سوالی در این زمینه دارید، از ما بپرسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *