اطلاعات درباره شستشوی پتو

اطلاعات درباره شستشوی پتو


آشنایی با شیوهای شستشوی پتو

یکی از کالاهای خواب که تقریباً همه‌ی ما از آن استفاده می‌کنیم پتو است. چه بسا در ساعاتی که خواب هستیم عرق کنیم یا گرد و غبار و آلودگی لباس‌هایمان را به پتو منتقل کنیم. به این ترتیب سیستم ایمنی بدنمان ضعیف می‌شود و ما مبتلا به بیماری می‌شویم. پس برای پیشگیری از بیماری باید به شستشوی پتو اهمیت بدهیم.

روش شستشوی  دستی پتو در خانه

شستن پتو در خانه کار سختی نیست و به راحتی می‌توانیم آن را انجام دهیم. فقط باید اصول شستن صحیح پتو را رعایت کنیم. اولین کاری که باید انجام دهیم این است که در هوای آزاد پتو را بتکانیم تا گرد و غبار از آن جدا شود. بعد پتو را به دقت نگاه کنیم که اگر لکه‌ای روی آن وجود دارد قبل از شستن آن لکه را از بین بریم.

به طور مثال ممکن است کودک شما با آدامس یا آبمیوه قسمتی از پتو را کثیف کرده باشد در این صورت اول باید با حلال مناسب آن آلودگی را پاک کنید سپس پتو را بشویید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

انتخاب شوینده‌ی مناسب برای شستن پتو

برای شستن پتو باید از شوینده‌ی مرغوب و مناسب استفاده کنید که باعث خراب شدن پرزهای پتو نشود. اگر از شوینده‌ای استفاده کنید که مناسب پتو نباشد رنگ پتو هم خراب می‌شود. بهترین شوینده برای تمیز کردن پتو مایع لباسشویی یا پودر لباسشویی است.

 شستن صحیح پتو

وان یا یک تشت بزرگ را از آب سرد پر کنید و شوینده‌ی مورد نظر را داخل آن بریزید. بعد پتو را داخل آن غوطه‌ور کنید و بگذارید چند ساعت بماند. بعد از چند ساعت پتو را به آرامی مالش دهید و بشویید و سپس آبکشی کنید.

هنگام آبکشی می‌توانید از مواد نرم کننده لباس استفاده کنید. مهم‌ترین قسمت شیوه‌ی خشک کردن پتو است. برای گرفت آب اضافی پتو آن را نچلانید بلکه با فشار آب آن را خارج کنید.

اطلاعات درباره شستشوی پتو

شستن پتو در خانه با ماشین لباسشویی

یکی دیگر از از راه‌های شستن پتو در خانه استفاده از ماشین لباسشویی است. برای این کار فقط باید درجه حرارت را تنظیم کنید و از آب سرد استفاده کنید و البته به گنجایش ماشین لباسشویی هم دقت کنید.

نکات مهم دیگر در شستن پتو با ماشین لباسشویی شامل موارد زیر است.

  • از مواد شوینده مناسب بدون آنزیم استفاده کنید که رنگ پتو را خراب نکند.
  • برای آبگیری و خشک کردن پتو از دور کند استفاده کنید.
  • به جنس پتو برای شستشوی با ماشین لباسشویی دقت کنید و اگر پتو با چرخش در ماشین لباسشویی خراب می‌شود با دست آن را بشویید.

با تمام این‌ها بهترین شیوه برای شستشوی پتو سپردن آن به افراد با تجربه در خشکشویی یا قالیشوی است. قالیشویی چلسی بهترین و معتبرترین قالیشویی در کرج است که با اطمینان از خدمات می‌توانید پتوها را به آن بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *