اصول اولیه چیدمان فرش

اصول اولیه چیدمان فرش


مانند هر بخش دیگری از منزل، چیدمان فرش‌ها هم دارای قواعد و اصول خاص به خود است. همانطور که انتخاب یک کابینت خوش رنگ و چینش اصولی آن به زیبایی منزل شما می‌انجامد، فرش‌ها هم اگر به درستی انتخاب شده و به صورت اصولی چیده شوند، زیبایی منزل شما را دو چندان خواهند کرد. پس مهم است که شما اصول اولیه چیدمان فرش را یاد بگیرید.

در انتخاب اندازه فرش‌ها دقت کنید

فرش هارمونی خاصی را بین لوازم خانه شما از جمله مبلمان و میز ناهارخوری با سرامیک یا پارکت کف آن ایجاد می‌کند. بنابراین باید اول از هر چیزی در انتخاب اندازه‌ی یک فرش دقت لازم راه داشته باشید. به طور مثال اگر برای اتاق نشیمن و پذیرایی خود به دنبال فرش مناسب می‌گردید، حتماً فرشی را انتخاب کنید که مبل‌های شما را شامل شود و وقتی روی مبل می‌نشینید، پای شما روی زمین فرش را لمس کند. اصول اولیه چیدمان فرش می‌گوید که فرش شما باید به شکلی پهن شده باشد که پایه‌های جلویی مبل‌ها روی آن قرار بگیرند و پایه‌های پشتی مبل روی زمین باشند. البته در برخی سبک‌های طراحی داخلی می‌توان هر چهار پایه مبل را هم روی فرش قرار داد.

اصول اولیه چیدمان فرش

قالیشویی چلسی؛ استفاده از مواد شوینده معطر و با کیفیت ایرانی

کارخانه قالیشویی چلسی کرج، آماده ارائه خدمات تخصصی شستشوی انواع تابلو فرش های دستبافت و ماشینی با مواد شوینده درجه یک گیاهی و ارگانیک، سرویس دهی ویژه کلیه خدمات شرکت از جمله قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم به سراسر کرج.

تمام کف منزل خود را با فرش پر نکنید

مورد دیگری که می‌تواند در زیبایی منزل شما بسیار اهمیت داشته باشد، پر نکردن تمام کف منزل با فرش است. سعی کنید فضاهای منزل خود را با فرش‌ها از هم تفکیک کنید. به طور مثال می‌توانید برای سالن پذیرایی خود یک فرش مجزا داشته باشید و یک فرش دیگر را زیر میز ناهارخوری خود بیاندازید که کاملاً کل میز و صندلی‌های آن را پوشش می‌دهد و می‌تواند این بخش از سالن شما را تفکیک کند. توصیه می‌شود فرشی را برای زیر میز ناهارخوری خود انتخاب کنید که وقتی پهن می‌شود و صندلی از میز عقب کشیده می‌شود، هنوز پایه‌های آن روی فرش باقی مانده باشد.

اتاق خود را با یک فرش زیبا آرامش‌بخش کنید

شما می‌توانید با چینش اصولی فرش در اتاق خود، آن را به فضایی آرامش‌بخش تبدیل کنید. در درجه‌ی نخست باید فرشی را انتخاب کنید که تخت شما به طور کامل روی آن قرار بگیرد تا وقتی از روی تخت بلند می‌شوید، پایتان را روی فرش بگذارید. همچنین این فرش برای آنکه بتواند زیبایی خودش را نشان دهد باید از چهار طرف اتاق چند سانتی‌متر فاصله داشته باشد. این باعث می‌شود ریشه‌های فرش هم آزادانه روی زمین قرار بگیرند و ظاهر بدی را شکل ندهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *