راه‌های برطرف کردن گودی فرش و موکت

راه‌های برطرف کردن گودی فرش و موکت


راه‌ های برطرف کردن گودی فرش و موکت

یکی از مواردی که زیبایی فرش و موکت را از بین می‌برد و آن‌ را کهنه و قدیمی نشان می‌دهد به‌جا ماندن رد اسباب و اثاثیه به صورت گودی یا فرورفتگی‌هایی روی آن است. این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که اجسام سنگینی مثل کمد، میز، مبل و… برای مدت طولانی، مستقیماً روی فرش و موکت قرار می‌گیرند.

برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است این اجسام را روی فرش قرار ندهیم یا از یک تکه مقوای کوچک و ضخیم استفاده کنیم و با قرار دادن آن زیر پایه‌های اسباب و اثاثیه سنگین از آسیب رساندن آن‌ها به فرش جلوگیری نماییم. با این حال اگر کار از کار گذشته باشد و حالا به دنبال راه های برطرف کردن گودی فرش و موکت باشید هم جای درستی را انتخاب کرده‌اید! در ادامه این محتوا قصد داریم بهترین و ساده‌ترین ترفندهای رفع گودی فرش و موکت را بررسی کنیم پس با ما همراه بمانید.

روش اول: برای انجام این روش فقط به یک حوله و اتو احتیاج دارید!

یکی از آسان‌ترین راه ‌های برطرف کردن گودی فرش و موکت استفاده از اتوی بخار است. برای این روش تنها کافی است یک حوله را روی محل فرورفتگی قرار دهید و سپس اتو بخار را روی آن بکشید. توجه کنید اگر اتو به اندازه کافی بخار نکرد یا در منزل خود اتو بخار نداشتید هم به سادگی می‌توانید حوله را کمی نمدار کنید و سپس اتو را تا زمان محو شدن کامل گودی‌ها و فرورفتگی‌ها روی حوله‌ی نمدار بکشید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

روش دوم: کمک گرفتن از بخارشو

روش دومی که قصد داریم درخصوص آن صحبت کنیم نیز بسیار کاربردی و کارساز محسوب می‌شود. استفاده از ماشین بخارشو این روزها بسیار رواج پیدا کرده است به طوری که این دستگاه هم‌اکنون جزو لوازم بسیار کاربردی منزل به شمار می‌رود. اساس کار بخارشو استفاده از آب گرم و بخار ایجاد شده از آن برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب و وسایل منزل بدون کمک گرفتن از هرگونه مواد شیمیایی است. شما برای از بین بردن گودی فرش و موکت خود می‌توانید از سَری حوله‌ای بخارشو استفاده کنید و آن را به مدت ۵ ثانیه روی فرورفتگی‌ها نگه دارید تا به همین سادگی از شر آن‌ها خلاص شوید.

در واقع پرزهای خوابیده و شکسته شده‌ی فرش و موکت در اثر حرارت و بخار ایجاد شده به سرعت به شکل اولیه خود باز‌میگردند و تغییر حالت می‌دهند. پس از آن هم می‌توانید با استفاده از برس‌های مخصوص پرزها را به حالت اولیه‌ی خود درآورید. برای اینکار بهتر است چند بار برس را در خلاف جهت خواب فرش یا موکت بکشید تا بلندی پرزهای خوابیده با بقیه پرزها یکی شود.

راه‌ های برطرف کردن گودی فرش و موکت

روش سوم: به سراغ قالب‌های یخ خود بروید!

در این روش ساده باید چند تکه یخ کوچک را در محل فرورفتگی قرار دهید تا ناحیه را به طور کامل پوشش دهند. حالا اجازه دهید تا قالب‌های یخ کاملاً ذوب شوند. برای بهتر نتیجه گرفتن از این پروسه باید کمی صبور باشید و به قالب‌ها برای ذوب شدن زمان بدهید. پس از آن هنگامی که فرش هنوز مرطوب است از یک مسواک قدیمی، چنگال یا سکه کمک بگیرید و آن را روی پرزها بکشید تا دوباره به شکل اولیه خود بازگردند.

با استفاده از همین روش ساده و کم‌هزینه می‌توانید اقدام به برطرف کردن فرورفتگی فرش و موکت نمایید.در آخر نیز فرش را با یک تکه پارچه یا اسفنج تمیز، خشک کرده و رطوبت باقی مانده از بین ببرید تا بافت آن احیا شود.

معرفی قالیشویی در باغستان

قالیشویی خوشنام شعبه باغستان با سال ها تجربه د زمنیه رفوع ، ترمیم و شستوشوی انواع فرش و قالی بهترین قالیشویی باغستان کرج می باشد،این قالیشویی با سرویس های ویژه آماده ارسال ارائه خدمات فوری به ساکنین منطقه باغستان و حومه می باشد،قابل توجه است که تمامی مراحل شستوشو در این قالیشویی مکانیزه بوده و سلامت فرش های شما تضمین می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *