لکه چسب

لکه چسب


بهترین ترفند برای پاک کردن رنگ یا چسب ریخته شده بر روی فرش

ریخته شدن انواع لکه ها بر روی فرش از جمله عواملی است که سبب ایجاد ظاهری زشت و نامناسب در فرش می شود برای مثال لکه های چسب یا لکه های رنگ یکی از آن ها می باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه ی پاک کردن لکه ی رنگ یا چسب ریخته شده بر روی فرش را بیاموزیم.

ترفند هایی برای پاک کردن لکه رنگ یا چسب ریخته شده بر روی فرش

پاک کردن لکه رنگ یا چسب ریخته شده بر روی فرش از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر کمی چسب و یا کمی رنگ بر روی فرش بیفتد و شما آن را سریع از روی فرش برندارید با گذشت زمان رنگ یا چسب به سطح فرش چسبیده و سبب خرابی فرش می شود. همانطور که گفته شد در این مقاله قصد داریم در رابطه با پاک کردن لکه رنگ یا چسب بر روی فرش اطلاعاتی بدست آوریم به گونه ای که ابتدا ترفند هایی برای پاک کردن انواع چسب و سپس ترفند هایی برای پاک کردن انواع لکه رنگ از روی فرش را مطالعه می کنیم.

تماس باما

۰۲۶۳۲۷۱۴۰۳۰

۰۲۶۳۴۵۲۴۰۳۰

برای ثبت سفارش آنلاین قالیشویی کرج کلیک کنید

پاک کردن چسب قطره ای و مایع از روش فرش

  1. اولین مرحله برای پاک کردن لکه چسب قطره ای از روی فرش استفاده از یک پارچه ی نخی است ، توجه داشته باشید هیچ پارچه ای جز نخی برای انجام این کار استفاده نکنید زیرا سایر پارچه ها علاوه بر اینکه هیچ کمکی به پاک شدن لکه نمی کنند خودشان نیز به سطح فرش چسبیده و همه چیز را بدتر می کنند.
  2. پارچه ی نخی را بر روی فرش پهن کنید.
  3. اتویی برداشته و پارچه ی نخی را اتو کنید به گونه ای که درجه ی آن متوسط باشد.
  4. انقدر این کار را انجام دهید تا چسب به خوبی بر روی پارچه ی نخی چسبیده و فرش تمیز شود.

پاک کردن چسب های قوی

منظور از لکه چسب های قوی چسب های یک دو سه ، قطره ای و دو قلو می باشند. برای پاک کردن لکه این نوع از چسب ها از روی فرش می توانید از استون کمک بگیرید به گونه ای که پیش از آنکه استون را بر روی لکه بریزید کمی از آن را روی قسمتی از فرش ریخته و اطمینان حاصل فرمایید که محلول هیچگونه آسیبی به فرش وارد نمی کند ، پس از آنکه از این موضوع مطمئن شدید چند قطره استون را روی محلی که لکه وجود دارد ریخته و سپس به آرامی آن را از روی فرش جدا کنید.

پاک کردن رنگ روغنی از روی فرش

برای پاک کردن لکه رنگ روغنی از روی فرش پیش از هرچیزی باید یک از طریق یک دستمال که اگر دستمال کاغذی باشد بهتر است شروع به تمیز کردن رنگ روغن کنید ، در حین پاک کردن نهایت دقت خود را به کار ببرید تا لکه را روی سایر نواحی فرش که تمیز می باشند نمالید.

پس از آنکه مقداری از لکه رنگ پاک شد حدود سه الی چهار قطره تینر بر روی یک دستمال تمیز ریخته و سپس با حرکاتی شبیه به ضربه زدن سعی کنید تمامی لکه های موجود بر روی فرش را پاک کرده و بعد از آنکه فرش کاملا تمیز شد حتما آن را از طریق شوینده های مخصوص شست و شو دهید.

پاک کردن لکه رنگ از طریق تینر ممکن است بد بو شدن فرش شود به همین دلیل اگر می خواهید بوی تینر هر چه سریع تر از روی فرشتان زدوده شود از جوش شیرین کمک بگیرید.

پاک کردن رنگ آکریلیک از روی فرش

اگر رنگ آکریلیک بر روی فرش ریخته شد بلافاصله از طریق آب تا زمانی که خشک نشده است آن را پاک کنید زیرا اگر خشک شود دیگر نمی توان آن را توسط آب پاک نمود. برای پاک کردن لکه ی چنین رنگی پارچه ی مرطوبی برداشته و تا جایی که می توانید آن را بر روی لکه ی ایجاد شده بکشید ، اگر لکه به خوبی پاک نشد حدود یک قاشق از مواد شوینده ای که موجود دارید را در یک لیوان آب مخلوط کنید سپس پارچه ای را به این محلول آغشته کرده و تا جایی که در توان دارید پارچه ی آغشته شده را بر روی لکه بکشید تا کاملا پاک شده و از بین برود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *