سرخوردن فرش

سرخوردن فرش


برای جلوگیری از جمع شدن فرش چه کار باید کرد؟

هر منزلی برای ایجاد امنیت و آسایش نیاز به فرش دارد اما گاهی اوقات خود فرش ها سبب از بین رفتن امنیت و بروز مشکلات مختلفی می شوند برای مثال جمع شدن فرش حین راه رفتن یکی از عواملی است که ممکن است سبب بروز خسارات جانی و مالی شود بنابراین باید برای جلو گیری از جمع شدن فرش راه چاره ای بیندیشیم تا از جان خود مخصوصا کودکان و سالمندان محافظت کنیم.

تماس باما

۰۲۶۳۲۷۱۴۰۳۰

۰۲۶۳۴۵۲۴۰۳۰

برای ثبت سفارش آنلاین قالیشویی کرج کلیک کنید

راه های جلوگیری از جمع شدن فرش

موارد زیر راه کار هایی برای جلوگیری از جمع شدن فرش می باشند که می توانید یکی از این راه کار ها را انتخاب نموده و به کار گیرید :

۱- استفاده از ترمز فرش (چسب ترمز)

ترمز های فرش از جمله وسایلی هستند که از بروز مشکلاتی مانند جمع شدن فرش جلوگیری کرده و هیچ آسیبی به فرش وارد نمی کنند چرا که از جنس پلاستیک بوده و همینطور قابلیت شست و شو دارند.

اغلب در پله ها و راه پله هایی که بر روی آن ها فرش انداخته شده است از ترمز فرش به همراه بست های مخصوص استفاده می شود زیرا خطر جمع شدن فرش یا سرخوردن فرش و آسیب دیدن افراد بر روی پله ها بیشتر است.

پس از آنکه تمامی گزینه ها را بررسی کردید نتیجه می گیرید که بهترین روش برای جلوگیری از بروز این مشکل استفاده از چسب ترمز می باشد چرا که علاوه بر هزینه ی پایینی که دارد می توانید هر وقت که اراده کنید فرش ها را برداشته و شست و شو دهید بدون اینکه هیچ اثری از این ترمز ها بر روی فرش یا کف زمین باقی بماند. برای اینکه بتوانید به روش درستی از این چسب ها استفاده کنید طرز استفاده ی صحیح آن را مطالعه نمایید :

  • قبل از آنکه از چسب استفاده کنید سرامیک زیر فرش را توسط دستمال و جاروبرقی به خوبی تمیز کرده و گرد و غبار روی سرامیک را از بین ببرید تا چسب به خوبی روی سرامیک بچسبد.
  • نواحی چسب شیشه ای ترمز فرش مشخص شود
  • پس از آنکه قسمت های شیشه ای را مشخص کردید هر کدام را به چهار گوشه ی فرش بچسبانید
  • قسمت های ساده ای که ترمز فرش دارد را متصل به قسمت های چسبناک کنید
  • کناره های فرش را با وارد کردن ضربه هایی آرام بر روی سرامیک بچسبانید
  • به دستور العمل های روی ترمز حتما دقت کنید

۲- استفاده از چسب های حرارتی

چسب های حرارتی نیز از جمع شدن فرش جلوگیری می کنند به گونه ای که باید فرش را برگردانده و تمامی اطراف فرش را چسب بزنید و در نهایت بلافاصله فرش را محکم به کف منزل خود بچسبانید اما این روش زیاد توصیه نمی شود زیرا اگر قصد داشته باشید فرش را برای شست و شو به قالیشویی تحویل دهید وقتی فرش را از زمین می کنید هم ممکن است به خود فرش آسیب برسد هم جای چسب روی سرامیک مانده و سبب ایجاد ظاهری نامناسب می شود .

یکی از دلایلی که گفته می شود ترمز فرش بهترین روش برای جلوگیری از جمع شدن فرش می باشد به همین دلیل است. اگر جنس فرش منزلتان ابریشم و یا پلی استر است به هیچ وجه از این روش برای جلوگیری از جمع شدن فرش استفاده نکنید زیرا میزان آسیب رسیدن به این جنس از فرش ها بیشتر است.

۳- گذاشتن وسایل سنگین روی فرش ها

همانطور که می دانید اگر فرش ها را به حال خود رها کنید ممکن است جمع شده و یا سر بخورند که این موضوع بسیار خطرناک می باشد. برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری کنید می توانید وسایل سنگین روی آن ها قرار دهید برای مثال وسیله هایی مانند مبل ، میز و صندلی ، مجسمه های سنگین و یا آباژور های بزرگ گزینه های مناسب برای این کار می باشند. با اینکه وجود وسیله های سنگین از جمع شدن فرش جلوگیری می کنند اما نمی توان به وجود آن ها روی فرش اعتماد کرد بنابراین بهتر است از سایر راه ها کمک بگیرید.

۴- استفاده از پد لغزش

کمک گرفتن از پد های لغزش یکی دیگر از راه های جلوگیری از جمع شدن فرش می باشند. پد ها جنس های گوناگونی دارند که باید با توجه به جنس زمینی که فرش روی آن قرار دارد پد را انتخاب کرده و از این طریق از جمع شدن فرش و یا سر خوردن آن جلوگیری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *